Седницата за Законот за јавно обвинителство на крајот на август

by Fokus 11:53
11:53

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, седницата на која ќе се расправа за Законот за јавно обвинителство ја закажа за 27-ми август.

Пратениците најпрво ќе одат на одмор, а потоа се враќаат на работа во своите пратенички клупи.

Својот предлог Владата го испрати до законодавниот дом, а според тој предлог, предметите на СЈО ќе ги преземе новото обвинителство.

Поврзани новости