Сеад Кочан утрово опериран на Кардиологија

by Fokus 11:41
11:41

Бизнисменот Сеад Кочан по извршените испитувања утрово е опериран на скопската Клиника за кардиологија, пренесува Телевизија 24.

Според нив, интервенцијата ја извршил кардиохирургот Сашко Кедев. Бизнисменот Кочан бил постоперативно згрижен на интензивна нега, а не се откриваат дополнителни детали за неговата здравствена состојба.

- Advertisements -

 

Поврзани новости