Сеад Кочан бара помилување

by Fokus 22:50
22:50

Осудениот бизнисмен Сеад Кочан, кој одлежа нешто над две години од затворската казна од четири години и осум месеци за случајот „Труст“, бара помилување од државата, објави Алсат, повикувајќи се на свои извори.

Според информациите на телевизијата, Кочан веќе проследил барање до Министерството за правда да биде пуштен од затвор пред да ја одлежи во целост изречената казна.

- Advertisements -
Banner NISSAN_Okt_300x250

Поврзани новости