Се затвора Заводот во Козле, 8 медицински лица и двајца пациенти имаат корона вирус

by fokus 18:17
18:17

Министерот за здравство Венко Филипче на попладневната прес конференција информираше дека Заводот во Козле ќе биде затворен во наредниот период, откако 8 медицински лица и двајца пациенти биле позитивни на корона вирус.

-Во однос на Институтот за физикална медицина. 46 вработени и 6 пациенти се тестирани. Позитивни се 8 медицински лица и двајца пацинети. Тестирани се уште 16 пациети. Во следниот период Заводот во Козле нема да работи, пациентите ќе се упатуваат во 8 Септември, рече Филипче.

- Advertisements -

Поврзани новости