Се запали стан позади Универзална сала

by fokus 11:25
11:25

Пожар избувна утринава во стан позади Универзална сала, на улицата „Христо Смирненски“. Според МВР станот кој се запали се наоѓа на поткровје на зградата, а пожарот избил во кујната.

Противпожарните екипи интервенираа навреме и спречија пожарот да се прошири во другите станови. Од Противпожарната единица Скопје велат дека причина за пожарот е најверојатно електричната инсталација.

- Advertisements -

Од таму додаваат дека станарите биле евакуирани и дека нема повредени.

Поврзани новости