Се запали автобус во Бугарија

by fokus 18:42
18:42

Автопатот Тракија кај Бургас денеска е повторно затворен поради нов инцидент, објави „Бгнес“.

На автопатот се запалил автобус, кој е сопственост на општински превозник, а во возилото имало 50 лица.

На лице место се излезени две противпожарни екипи кои го гаснат пожарот, а засега нема информации за повредени лица.

Поврзани новости