Се вакцинираа скопските пожарникари

by fokus 13:41
13:41

Во спортскиот центар „Борис Трајковски“ денеска се вакцинираа и скопските пожарникари, кои спаѓаат во приоритетните групи од т.н. критична инфраструктура.

-Нашите градски херои од Пожарна Скопје кои секогаш се тука да ги заштитат своите скопјани, изложени на постојан ризик на прва линија на фронтот и работејќи неуморно без ниту еден ден одмор во целата пандемија, се првите од сите градски служби кои го направија вакцинирањето против Ковид 19, објави Град Скопје.

- Advertisements -

Поврзани новости