Се урна руски авион, има 40 жртви

by Фокус 11:31
11:31

Најмалку 40 луѓе загинаа утрово по падот на руски товарен авион во главниот град на Јужен Судан. Несреќата ја преживеале член на екипажот и едно дете, пренесува Ројтерс.

Во авионот имало околу 20 лица заедно со членови на екипажот. Останатите загинале по падот на авионот. Авионот се урнал кратко по полетувањето.

- Advertisements -

Сите членови на екипажот се државјани на Русија. Меѓу жртвите има и една жена и деца.

Поврзани новости