Се трага по три лица кои исчезнале во еден ден

by Fokus

Три лица изчезнале во еден ден и се пријавени во полицијата, информираа од МВР.

Според информациите во полицискиот билтен, вчера во 08,00 часот во Полциското одделение Осломеј, Р.Р. (59) пријавил дека на 02.05.2018 година во 06,00 часот од домот во непознат правец се оддалечил неговиот роднина Ф.И. (26). Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

На 03.05.2018 година во 22,30 часот во Полициската станица Аеродром Е.И.Т.(36)  пријавила дека истиот ден околу 13,45 часот од домот во непознат правец во непознат правец се оддалечил нејзиниот сопруг И.Т.(38). Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

На 03.05.2018 година во 11,10 часот Б.Ц.(46) во Полициската станица Центар пријавил дека на 02.05.2018 година од домот во непознат правец се оддалечил нејзиниот син Т.Ц.(29). Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Поврзани новости