Се топи предноста на Пендаровски

by fokus 22:26
22:26

Разлика во гласови меѓу претседателскиот кандидат Стево Пендаровски и кандидатката Гордана Силјановска Давкова падна под еден отсто. По 86 отсто преброени избирачки места, Пендаровски има 42,57 отсто, додека Силјановска има 42,04 отсто.

Кандидатот Блерим Река има освоено 11 отсто од гласовите, а четири отсто од гласачките ливчиња се неважечки.

- Advertisements -

Поврзани новости