Се тепале поради паркинг-прилепчанец заврши во болница

by Fokus

На 25.09.2022 во 00.15 часот во Полициска станица Прилеп е пријавено дека во Градската општа болница Прилеп бил донесен повреден А.К.(38) од Прилеп.

Според пријавеното, на 24.09.2022 околу 21.30 на бензинска станица во Прилеп, по претходно недоразбирање околу паркинг место, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу него и уште едно лице, кое било во паркирано патничко возило „опел корса“.

Во координација со Јавен обвинител, се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Поврзани новости