Се скарале за кучиња и нејзиниот сопруг го нападнал малолетникот

by Fokus 15:42
15:42

Пеесетгодишна скопјанка пријавила во полиција дека нејзиниот син бил нападнат од непознато лице поради кавга за кучиња.

Според полицијата, вчера  во 20,45 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Е.К.Ј.(50) пријавила дека околу 19,00 часот во близина на игралиште во село Волково,  додека нејзиниот 15 годишен син ги шетал своите кучиња, дошло до недоразбирање со непознато женско лице околу кучињата. Потоа дошол нејзиниот сопруг и физички го нападнал малолетникот. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости