Се преврте автобус на патот Кичево-Битола

by fokus

Автобус кој сообраќај од Битола кон Кичево излетат од патот откако претходно се судрил со трактор, јавува ТВ 21.

Според првичните информации автобусот превезувал патници од фабрика која се наоѓа на периферијата на Битола. Повредени се патници и се превезуваат во клиничкиот центар во Битола, а увид на лице место врши и полиција.

Во моментов по една коловозна лента се одвива овој патен правец.

Поврзани новости