Се прави обиколка на терен пред да се ангажираат хеликоптерите за гаснење на пожарот во Кочани

by Fokus

Од Територијалната противпожарна единица-Кочани за МИА информираа дека се прави обиколка на терен пред да се ангажираат хеликоптерите за гаснење на пожарот кој вчера попладне избувна во Кочани.

– Пожарот е се уште активен. Голема е веројатноста дека ќе се поврзе со опожарените места кај селата Бања и Тркање. Таму имаше пожар пред неколку дена, велат од Територијалната противпожарна единица-Кочани.

Поврзани новости