Се појави снимка на која наводно Амди дели откази, тој вели дека веќе нема фирми и директори

by fokus 19:00
19:00

На Јутјуб се појави аудио снимка на која наводно се слуша гласот на Амди Бајрам кој му вели на еден човек дека ќе лета од работа, зашто не трчал доволно за партијата. Снимката ја објавил канал со име  „Mozes Solomon“ на први овој месец.

Амди Бајрам прашан за оваа снимка и нејзината автентичост, за „Фокус“ вели дека таа е „рекла казала“.

- Advertising -

-Тоа е „рекла казала“. Кај сме на власт, па од каде да делам откази? Која фирма ја водиме? Немаме директори, немаме министри. Го немаме ни ГТЦ. Од кај мене дома ли да давам откази, од куќа?, изјави Бајрам.

Поврзани новости