Се ожени генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски

by fokus 23:15
23:15

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски викендов се ожени со неговата избраничка Андријана Јакимовска.

Судбоносното „да“ го кажаа во манастирот Јоаким Осоговски во Крива Паланка.

- Advertisements -

Николовски ја запроси својата сопруга во словенечкото гратче Порторож покрај брегот на Јадранско Море, пред неколку месеци, кратко откако се повлече од министерското место во Министерството за земјоделие.

Поврзани новости