Се опоравија првите двајца заболени од корона вирусот во Италија

by Fokus 13:23
13:23

Кинескиот брачен пар од Вухан на старост од 66 и 67 години, кој беше на туристичко патување во Италија и двајцата беа првозаболените од вирусот во оваа земја, во текот на вчерашниот ден се пуштени од болница, откако двапати имаа негативен тест за корона вирусот.

Сопружниците биле во тешка состојба, поминале низ долг процес на опоравување и веќе се подготвуваат за нивно враќање во Кина. Тие се во изолација и се чувствуваат добро, пренесуваат медиумите од Апенините.

- Advertisements -

Поврзани новости