Се одложи „Тортура“, не дојде судијката Ристеска

by Fokus 11:45
11:45

Отсуство на судијката Александра Ристеска го одложи денешното рочиште за случајот „Тортура“ каде првообвинет е поранешниот директорот на УБК, Сашо Мијалков.

На денешното рочиште требаше да сведочат петмина сведоци меѓу кои и бизнисменот Орце Камчев и Оливера Трајковска.

- Advertising -

Поврзани новости