‎ Се одложи судењето за несреќата кај Ласкарци- шефот на Дурмо турс е на операција

by Fokus 10:21
10:21

Се одложи судењето за несреќата кај Ласкарци , поради тоа што еден од обвинетите имал здравствени проблеми.

На шефот на возниот парк на Дурмо турс, Рамзи Мифтари, денеска ќе му биде извршена операција и поради ова не беа спроведени ниту останатите обвините кои се наоѓаат во притвор.
Нoвото рочиште е закажано за 15 октомври.

Поврзани новости