Се одложи доставата на вакцини од Србија

by Фокус 23:56
23:56

Испораката на вакцините против ковид-19 од Србија, која беше најавена за утре, е одложена.

Како што информира Владата, одложувањето е заради потребата од усогласување на техничка документација околу доставувањето на вакцините.

- Advertisements -

„Вакцините ќе бидат предадени во наредните денови“, соопшти Владата.

Поврзани новости