Се очекува обраќање на Иванов

by Fokus
  • Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска во 17 часот, ќе се обрати до македонскиот народ и граѓаните на Република Македонија, соопштија од кабинетот на шефот на државата.

Поврзани новости