Се намалува бројот на заболени од корона вирусот

by Fokus 09:48
09:48

Во Кина од корона вирус досега се заболени 76.288 лица, додека 2.345 починаа, соопштија локалните здравствени власти.

Потврдени се 397 нови случаи, што е значително помалку отколку 889 колку што беа вчера.

- Advertisements -
Banner 300x250_

Во провинцијата Хубеи, епицентарот на епидемијата, во текот на вчерашниот ден починаа 106 луѓе, од кои 90 во градот Вухан.

Поврзани новости