Се криеја во Грција, со бугарски пасоши и албански идентитет

by fokus 18:45
18:45

Бегалците Горан Грујевски и Никола Бошковски се криеле под идентитетите, Христо Атанaсов и Неџби Хасан, објави Алсат-М.

Тие веќе се во притвор во грчки затвор, откако беа уаспени на аеродромот во Солун. Локацијата им се знаела, според извори на телевизијата, веќе еден месец, а за тоа придонело што двјацата бегалци стапиле во комуникација со одредени лица во Македонија.

- Advertising -

Ова било доволно да помогне тајната полиција да им влезе во трага.

Поврзани новости