СДСМ: Зврлевски го аболира Груевски!

by Фокус

Јавниот обвинител, Марко Зврлевски, оправдувајќи се со застареност, призна кривично дело во случајот милионски поткуп во којшто е инволвиран Никола Груевски, реагираат од опозицискиот СДСМ, откако обвинителството соопшти дека нема да отвори кривична постапка за случајот „Македонска банка“, бидејќи нема основани сомненија за сторени кривично дело, а патем и кривичното гонење е застарено.

„Од денеска Груевски е амнестирано, аболирано и помилувано лице“, стои во соопштението.

Поврзани новости