СДСМ закажа итна прес конференција

by Фокус 09:55
09:55

За кратко се очекува да започне прес конференцијата на СДСМ која лидерот  неочекувано ја закажа за утринава во 10 часот. Зоран Заев на ФБ напиша – Итна прес конференција во седиштето на СДСМ.

Неговиот пост го пренесоа многумина од партијата. Темата, според извори на Фокус, ќе биде одлуката на ДИК со која се оспори ветото на Кире Наумов во врска со новото задолжување на Владата од 100 милиони евра.

- Advertisements -

Поврзани новости