СДСМ во 14 часот ќе „пука“ нова бомба од Штип

by Фокус

Опозицискиот СДСМ денеска ќе пука нова „бомба“ од Штип. На уште една прес-конференција ќе бидат обелоденети нови детали од проектот „Вистината за Македонија“.

На серијалот прес конференции, досега беа објавени повеќе аудио снимки од телефонски разговори кои укажуваат на криминал, изборни нерегуларности и злоупотреби во врвот на власта.

Поврзани новости