СДСМ: ВМРО да ги остави институциите да го решат убиството на Јанушев

by Фокус 16:55
16:55

Сокривањата, заштитата и заташкувањата убиства, инциденти и криминали што беа одлика на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ завршија со ослободувањето и професионализацијата на државните институции.

Вака реагираше владејачкиот СДСМ по прес-конференцијата на Александар Нацев од ВМРО-ДПМНЕ, кој праша дали истрагата за убиството на Мартин Јанушев во Аеродром се одолговлекува поради блискост на убијците со власта?

- Advertisements -

„Наместо очајнички да се обидува да привлече внимание со ширење лажни вери, ВМРО-ДПМНЕ треба да ги остави надлежните институции да ја работат својата работа и до крај да ги расчистат сите незаконски дејствија“, се наведува во реакцијата на СДСМ.

Поврзани новости