СДСМ вечерва во Охрид, ДПМНЕ во Скопје

by fokus 19:12
19:12

Коалицијата „За подобра Македонија” предводена од ВМРО­-ДПМНЕ вечерва ќе одржи митинзи во скопските општини Кисела Вода и Центар.

 СДСМ и коалицијата пак, митингуваат во Дебар, Струга и во Охрид.

- Advertisements -

Митинг најави и коалицијата Алијанса за Албанците пред жителите на Куманово.

Поврзани новости