СДСМ вечерва во Кичево, ДПМНЕ во Неготино

by fokus 20:45
20:45

Социјалдемократскиот сојуз вечерва, изборната кампања ја продолжува на митинг во Кичево и Демир Хисар. Вчера, СДСМ митингуваа во скоспките населби Аеродром и Кисела Вода, а кампањата ја стартуваа во Прилеп.

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ пак, вечерва има митинг во Неготино. Претходно тие беа во Струга и Охрид.

- Advertisements -

Инаку, изборната кампања ќе трае до 10-ти ноември.

Поврзани новости