СДСМ вечерва ќе одржи вонредна седница на Централниот одбор

by fokus 11:53
11:53

Централниот одбор на СДСМ вечерва ќе одржи вонредна седница на која ќе се разгледува и одлучува за понатамошните насоки за преговорите за новата влада која треба, а ја состави мандатарот Зоран Заев, пренесе ПлусИнфо. Првичните одлуки на ЦО на СДСМ, според најавите ќе бидат соопштени доцна вечерва.

Денеска и Движењето Беса треба да се изјасни дали ќе биде дел од идната Влада, а ДУИ синоќа веќе ги соопшти своите кандидати за министри.

- Advertisements -

Поврзани новости