СДСМ утре ќе објави нова „бомба“ во Прилеп

by Фокус 12:18
12:18

Опозицискиот СДСМ утре ќе ја објави седумнаесеттата „бомба“ во Прилеп, откако вчера во Куманово беше презентиран 16-от серијал снимки на разговори кои го докажуваат криминалот на власта за локалните избори во 2013 година во овој град.

Според најавите, партискиот лидер Зоран Заев, придружен од неговите соработници, ќе имаат средби со граѓаните.

Се очекува да се организира и граѓански собир, на кој ќе се обрати Заев.

Поврзани новости