СДСМ: Ставрески незаконски секоја недела го зголемува долгот

by fokus 21:40
21:40

Министерот за финансии Зоран Ставрески незаконски секоја недела го зголемува нелегитимниот долг на домашниот пазар на капитал, реагира СДСМ на денешното ново задолжување.

-Од неодамна и тајно испитува пулс кај странските инвеститори за издавање петта еврообврзница, која ќе значи стотици милиони евра долг за граѓаните и нови милиони евра криминално истурени пари во џебот на „фамилијата“ – се вели во соопштението на СДСМ.

Поврзани новости