СДСМ: Ставрески го напушти бродот што тоне

by fokus 16:33
16:33

Еден од клучните играчи на режимот го напушти бродот што тоне, изјави потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски по поднесувањето на оставка на министерот за финансии, Зоран Ставрески.

-Оставката на Зоран Ставрески покажува дека се распаѓа бетонот на фамилијата на власт. Ставрески долго време знаеше дека се уништува економијата и осиромашуваа граѓаните, додека фамилијата се богатеше. Сѐ има свој почеток и свој крај. Крајот на режимот е блиску, рече Манчевски.

Манчевски додаде дека од СДСМ му посакуваат добро здравје на сега веќе поранешниот вицепремиер, Зоран Ставрески.

Поврзани новости