СДСМ: Сите опции се отворени, има разлики во записниците

by fokus 16:35
16:35

Дамјан Манчевски од СДСМ попладнево на прес конференција рече дека засега сите опции остануваат отворени.

-Резултатот потврдува само едно: Режимот на Груевски е поразен. И самите сте сведоци дека не може да кажеме колкав е конечниот број на мандати затоа што премногу се мали разликите во премногу места, ги собираме записниците од терен, може да има промена на проекциите, рече Манчевски.

- Advertisements -

Тој посочи дека ја имаат апсолутната бројка на гласови, но таа не е важна затоа што има некои разлики во записниците особено во оригиналните, така што мора да се почека да завршат аналитичките процеси.

Поврзани новости