СДСМ: Професори на родителкса делат флаери од ВМРО-ДПМНЕ

by fokus 19:04
19:04

Штипски професорки на работа делеле пропаганден материјал од ВМРО-ДПМНЕ, обвини денеска претседателот на ОО СДСМ Штип и кандидат за пратеник, Владимир Милошев, покажувајќи п

– Памфлети со отчет за сработеното од страна на владата биле делени на родителите , на одржаните родителски состаноци.Ова е спротивно на Законот за избори како и на Законот за вработени во јавниот сектор во кои децидно стои дека во тек на работното време, вработените во државните институции не смеат директно да учествуваат во изборни активности или други јавни настапи од таков вид. – рече Милошев  на прес-конференцијата, на која покажа флаери за кои тврди дека ги добил од родители.

- Advertisements -

Тој рече дека ова преставува сериозно кривично дело и побара одговорност.

Поврзани новости