СДСМ: Продолжуваат акциите за помош во Стајковци, Економија, Сингелиќ

by Fokus 10:23
10:23

Денеска продолжуваат активностите на СДСМ за помош на граѓаните од погодените подрачја на кои што им е најпотребна. Претседателот Зоран Заев, заедно со волонтери и активисти на СДСМ, со поддршка на специјализирани возила и денеска e со жителите на скопските населби погодени од невремето.

Акциите за помош продолжуваат во населените места Стајковци, Економија, Сингелиќ и Инџиково, а ќе биде поделана и хуманитарна помош во сите погодени подрачја.

Поврзани новости