СДСМ: Пендаровски е победнички кандидат со јасна европска визија

by Fokus

„Стево Пендаровски е победнички кандидат кој ги споделува прогресивните вредности, со јасна визија за европска иднина на државата“ соопштија денеска од СДСМ.

Оттаму велат „во досегашниот мандат Пендаровски покажа што значи да се биде вистински претседател за сите граѓани“.

„Во неговиот прв мандат земјата стана членка на Алијансата, а сега е време за наредниот чекор, во вториот мандат на Пендаровски државата да стане членка на ЕУ. Македонските граѓани сакаат прогрес, стабилност, мир и спокојство! Токму затоа граѓаните ќе дадат поддршка за кандидатот на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски“ е партискиот став.

Поврзани новости