СДСМ: Оправдувањата за сите порази нема да го спасат Груевски од затвор!

by Фокус 14:38
14:38

Ниту 5 продолженија од интервјуто за Телеграф не му се доволни на Никола Груевски да се оправда за своите капитулации и порази, реагира опозицискиот СДСМ.

„Секое ново продолжение од самонареченото мега интервју на Груевски го потврдува неговиот страв од соочување со одговорноста за целокупниот криминал во изминатите 10 години. Знае, правдата ќе се врати, одговорност ќе има. Демократска Македонија му порачува: твоите „штосови“ Никола ќе те однесат в затвор, согласно законот во оваа земја“, стои во реакцијата на социјалдемократите.

Поврзани новости