СДСМ Неготино веќе започна да слави победа

by Fokus 20:53
20:53
Стотици автомобили, трактори и камиони, со истакнати македонски и партиски знамиња, кружат низ целиот град.

Неофицијално, нивниот кандидат за градоначалник, Тони Делков засега водел со околу 600 гласа пред кандидатот на ВМРО ДПМНЕ, Златко Пенков.


Поврзани новости