СДСМ на утрешниот конгрес ќе ги соопшти кандидатските листи

by fokus 14:19
14:19

СДСМ утре на конгрес, кој ќе почне во 14 часот во хотелот „Алексадар палас“ во Скопје ќе ги соопшти кандидатските листи за пратеници во шестте изборни единици во Македонија и во една од дијаспората. Имињата се уште се тајна, но според одредени информации, се очекува на листите на опозициската коалиција да се најдат и познати имиња од општествениот живот кои не биле досега вклучени активно во политиката.

Не е исклучено на листите да има и независни кандидати во сите шест изборни единици.

- Advertisements -

Деновиве се споменуваше дека можните носители на листите се Стево Пендаровски, Никола Димитров, Зоран Заев, Радмила Шекеринска и Оливер СУТпасовски.

 

Поврзани новости