СДСМ на митинг во Аеродром, ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци

by Fokus 17:22
17:22

Владеачката партија СДСМ денеска ќе има митинг во Кисела Вода и Аеродром, додека пак опозициската ВМРО ДПМНЕ ќе има митинзи во Неготино и Кавадарци.

Шуто Оризари и Бутел вечерва ќе ги слушнат ветувањата на ДУИ.

- Advertising -

Изборната кампања почна во понеделникот и ќе трае се до 13 октомври на полноќ.

Поврзани новости