СДСМ на локалните избори во Штип ќе настапи со кардиологот Сашко Николов

by Фокус 22:37
22:37

Извршниот одбор на СДСМ на денешната онлајн седница го утврди Сашко Николов како кандидат за градоначалник на Штип за предвремените локални избори на 13 декември.

„Д-р Сашко Николов е актуелен пратеник од СДСМ кој продолжи да работи како интервенет кардиолог во Штипската клиничка болница. Д-р Николов во изминатите години стекна висок углед како млад и квалитетен кардиолог, основач на штипскиот Оддел за интервентна кардиологија. Целиот свој професионален и човечки ангажман Николов го има посветено на непрекината, константна и професионална работа за граѓаните и нивното здравје“, соопштија од СДСМ.

- Advertisements -

Од таму велат дека се фаворити на изборите поради, како што истакнуваат, успешните политики во интерес на граѓаните.

Поврзани новости