СДСМ: Македонија има шанса да се придружи на демократскиот свет

by fokus 10:38
10:38

Македонија ја има шансата да се придружи на демократскиот свет. Граѓаните на Македонија се пред шансата да го живеат својот живот, по своја сопствена волја, без директиви, уцени, притосоци, спокојно и среќно, се вели во соопштение на СДСМ.

„Празниците како овој голем христијански празник, Христовото Воскресение – Велигден, се поттик да се потсетиме на нашите должности како граѓани. Тоа значи грижа за себе, но и почит, грижа и разбирање и за луѓето со кои го споделуваме животот. И одлучност за развој на државата во којашто живееме, во општество каде секој може да биде среќен“, се наведува во соопштението на СДСМ.

- Advertisements -

Оваа партијата понатаму во соопштението вели дека ниедна голема промена не е лесна.  И не се случува наеднаш. Заедно ги почнавме промените што водат до квалитетен живот за сите, правда, слобода, еднаквост и заедно треба да ги овозможиме. Oдлучивме да живееме заедно. Избравме живот за сите. Тоа значи дека сме свесни за тоа што ни е потребно. Но тоа значи и обврска заедно да ги понесеме промените. Промени ќе има. Тие го носат животот што го посакуваме“, се наведува во соопштението на СДСМ.

Поврзани новости