СДСМ: Иванов ургира кај Јанкулоска неговото обезбедување да замине во Авганистан

by Фокус 14:28
14:28

Во еден од објавените разговори, што ги објави СДСМ, може да се слушне како министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и шефот на кабинет Мартин Протогер не штедат погрдни зборови за своите коалициони партнери.

Според аудио-снимките, се доаѓа до заклучок дека економската состојба во државата е толку лоша, што дури и претседателот на државата Ѓорѓе Иванов двапати ургирал кај првата полицијка да го испрати неговото обезбедување во Авганистан. Според нив, на тој начин би избил скандал во државата.

Поврзани новости