СДСМ: Имаме 1,5 милион гласачи, нема можност за злоупотреби

by fokus 11:18
11:18

Со заклучениот Избирачки список, Државната изборната комисија го потврди она што СДСМ долго го тврдеше – дека во Македонија има околу 1.500.000 гласачи.

„Во посебниот Избирачки список се запишани 230.122 гласачи и со тоа елиминирани се сите можности за злоупотреба на овие гласови. Конечниот Избирачки список ќе овозможи гласањето во целост да ја одрази волјата на граѓаните“, се вели во соопштението на  СДСМ.

- Advertisements -

Поврзани новости