СДСМ: И ВМРО-воајерска е нивна матрица, на Груевски и дублерот Мицкоски, кои упаднаа во животите на граѓаните со масовно прислушкување

by Fokus 17:43
17:43
Христијан Мицкоски на крајот на кампањата, со една тажна и празна прес конференција го потврди она што веќе на сите им е јасно: го чека убедлив пораз на претседателските избори, во фер и демократски изборен процес, реагираа од владејачката СДСМ.

„Дебаклот што Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ го доживеа на митингот во Скопје, слабата посетеност  и откажувањето на средбите со граѓаните, неспособноста, незнаењето, неискреноста на Сиљановска, ги потиснаа сите нивни лажни претставувања. Впрочем и ВМРО-воајерска е нивна матрица, на Груевски и неговиот дублер Мицкоски, кои упаднаа во приватните животи на граѓаните, со масовно прислушкување, следење, монтирање процеси…- се наведува во соопштението од СДСМ.

 

Поврзани новости