СДСМ и со БЕСА разговарала за принципите на новата влада

by fokus 19:01
19:01

Разговаравме за принципите врз кои треба да биде формирана идната реформска влада, изјави Оливер Спасовски од СДСМ по средбата со работната група на БЕСА.

-Кои луѓе, какви кадри се потребни за да имаме реформи, меѓутоа, тоа е на принципиелни основи и очекуваме дека во наредниот период ќе отвориме малку повеќе детали околу составот на идната влада, се со цел да постигнеме договор и со БЕСА и со другите политички субјекти кои се дел, односно треба да бидат дел од новото парламентарно мнозинство, изјави  Спасовски.

- Advertisements -

Во однос на поделба на ресори, Спасовски рече дека одлуката ќе ја соопштат во моментот кога ќе ја имаат.

Поврзани новости