СДСМ: Груевски ги нарекуваше „шиптари“, сега ги моли

by fokus

Албанците ги нарекуваше “шиптари“, бараше 63 пратеници за да не зависел од ДУИ, а сега моли за поддршка, реагираат денеска од СДСМ за лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

-Добро е што граѓаните имаат можност да видат на што уште е подготвен Никола Груевски за своите интереси, во стравот од правдата и нивната одлука за промени. Упати низа навреди и вулгарности кон претставниците на меѓународната заедница во Македонија, а сега, без образ се обидува да се додворува. Сето тоа го прави само затоа што е соочен со одговорноста од неговото криминално владеење, се вели во соопштението на СДСМ.

Сите, и домашната и меѓународната јавност знаат, додаваат од СДСМ, дека криминалното раководство на ВМРО-ДПМНЕ 10 години свесно ја одалечуваше Македонија од ЕУ и НАТО, за да може без проблем да краде и да се богати.

Поврзани новости