СДСМ: Груевски да се соочи со правдата, доста ги малтретира луѓето да ги бранат неговите криминали

by Фокус 22:16
22:16

Никола Груевски мора да ја прифати реалноста и да се подготви за опозиција и за соочување со правдата, реагираат од СДСМ на денешното интервју на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во дневникот на Канал 5.

„Ефектите од документите на Груевски ги почувствуваа граѓаните. Но заврши тоа време за лични криминали и криминали на неговите соработници. Сега пред целата домашна и меѓународна јавност е конкретен документ зад којшто стојат околу 700.000 граѓани на Македонија. Тоа е Програмата на новата реформска Влада на унитарна Македонија, којашто гарантира квалитетен живот за сите граѓани независно од каква било различност, правда за сите, заедништво и реформи за евроатланските интеграции. Таа Програма го разобличува Груевски и тоа го потресува, бидејќи му ги одзема сите лажни вести“, велат од СДСМ на Зоран Заев.

- Advertisements -

Од таму додаваат дека Груевски мора веднаш да се повлече од насилната реторика, да престане да шири немир и поделби кај граѓаните за непостоечки теми и да ги малтретира луѓето да ги бранат неговите криминали.

Поврзани новости