СДСМ го обвинува Бакрачески за предизборни вработувања во Охрид

by fokus 13:29
13:29

Градоначалникот на Охрид од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Никола Бакрачески, предизборно сместувал партиски кадри на работни позиции во општината, обвини денеска на прес конференција портпаролот на општинскиот охридски огранок на СДСМ во Охрид, Мишел Наумовски

„Зошто тогаш сега вработува нови 14 партиски послушници, кои ќе бидат распореди низ општинските сектори. До кога функционери на ВМРО ДПМНЕ во Охрид ќе си ги вработуваат членовите од нивните семејства на најатрактивните работни места во администрацијата?!“, рече Наумовски.

Поврзани новости